5 častých chyb, kterým se raději vyvarujte

Majitelé firem mají tendenci udržovat vozidla co nejdéle v provozu, protože věří, že tím ušetří velké peníze. Pravda je taková, že provozování staršího auta může být ve skutečnosti mnohem nákladnější než jeho výměna za nové.

1. Nemějte auta příliš dlouho
O auta se staráte na jedničku, ale nedokážete rozpoznat, kdy je čas je vyměnit? Přestože můžete mít pocit, že ještě nějakou dobu vydrží, jejich výkon, hodnota a účinnost se postupem času snižují.

Navíc čím je vozidlo starší, tím méně spokojenější je řidič. Také vývoj v oblasti vozidel se neustále zrychluje, takže výbava či bezpečnostní prvky v novějších modelech jsou nesrovnatelné s vozidly vyrobenými například před pěti lety.

Znát tu správnou chvíli, kdy je na čase vůz vyměnit za novější, je klíčovým aspektem jak pro efektivní řízení vozového parku, tak pro bezpečnost a spokojenost řidičů.

2. Sledujte všechny náklady
Řada společností bohužel nesleduje všechny náklady komplexně, čímž dochází ke vzniku dalších dodatečných výdajů, kterým by bylo možné se zavčas vyhnout.

Mějte přehled o spotřebě paliva, údržbě a potřebných opravách. Vyhněte se zbytečným útratám navíc.

3. Nastavte si interní pravidla pro používání vozidel a dodržujte je
Pro úspěšnou správu vozového parku je nutné dokázat identifikovat a řídit rizika, a to jak vnější, tak vnitřní. Vaše vnitřní pravidla promítněte do politiky společnosti „Car Policy“ – kde definujete jasné postupy pro používání vozidel a odpovědnosti zaměstnavatele a zaměstnance. Car policy je mnohem více než jen „seznam schválených služebních vozidel”.

4. Mluvte spolu
Nedostatečná odborná příprava personálu a slabá komunikace mezi zaměstnanci mohou v budoucnu vést k nešťastným rozhodnutím a správa vašich firemních vozů tak může být zbytečně drahá.

Nezapomínejte spolu komunikovat, ušetříte si tím zbytečná trable.

5. Soustřeďte se pouze na jednu konkrétní věc
Ačkoli některé společnosti spravují svůj vozový park prostřednictvím specializovaných oddělení, rostoucí počet firem se obrací na profesionální poskytovatele služeb. Pokud zvolíte druhou možnost, získáte tak nejen možnost nechat si spravovat svůj vozový park profesionály, ale umožní vám to soustředit se výhradně na vaše podnikání a jeho rozvoj.

Parkovací zóny, dálniční známky 2021, změna označování emisí u vozidel, tlak na elektromobilitu. Chystá se plno změn, jak tohle všechno stíhat a co z toho je optimální? Pokud člověk podniká v něčem jiném, není možné zvládat vše.

Usnadněte si práci a obraťte se na odborníky
Nejjednodušší řešení pro firmu je outsourcovat financování a správu. Pokud společnost ale trvá na tom mít auta ve svém majetku (financovat, kupovat, prodávat), odborníci se postarají o vše ostatní (zajištění pojištění, likvidace pojistných událostí, sezónní výměny pneumatik, palivové karty, údržba, poplatky za rádio, úhrada silniční daně).

Kontaktujte naše odborníky, rádi vám se vším poradí. Nebo si stáhněte interaktivní checklist, který vám pomůže identifikovat komplexní pohled na náklady a péči o firemní vozový park v šestnácti strukturovaných oblastech.

Kontaktujte nás

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.