Nadační fond

Because We Care

Firemní vize Business Lease „Passion for mobility“ není pouze postoj k našim fleetovým klientům. Naše firemní vize byla počátkem daleko širšího vnímání světa. Zajišťujeme mobilitu, tedy přesun z bodu A do bodu B. Začali jsme malou věcí, která přinesla neuvěřitelný výsledek, vše začalo v roce 2015.

Stal se zázrak

Zázrak, díky kterému jsme se rozhodli spojit lidskou pomoc s naší firemní vizí. Jsme tým nadšených zaměstnanců, kteří chtějí pomáhat. V roce 2016 jsme založili Nadační fond… Because We Care. Pomohli jsme a našli další přátele. Od té doby se toho hodně změnilo a Štěpánek již není jediný komu jsme pomohli a komu pomáháme…

Co už děláme? Jak už pomáháme?

Posbírali jsme příběhy o ztížené mobilitě, které se k nám dostaly prostřednictvím našich zaměstnanců, kolegů, obchodních partnerů či blízkých lidí.

Nejprve jsme se rozhodli zvolit příběhy, které podpoříme. Když jsme viděli výsledky naší pomoci, rozhodli jsme se, že nebudeme přibírat další příběhy, ale že budeme pokračovat v dlouhodobé podpoře „našich příběhů“, je jich celkem sedm.

Jak získáváme finanční prostředky?

  • Dražíme všechny dárky, které nám naši obchodní partneři věnují.

  • Vyzýváme k přispění naše dodavatele, obchodní partnery.

  • Pořádáme akce pro zaměstnance, pomocí nichž generujeme další finanční prostředky.

  • Business Lease každoročně vyčlení ze svého rozpočtu finanční prostředky, které nadačnímu fondu věnuje.

JAK LZE POMOCI?

Pojďme společně pomáhat těm, kteří naši pomoc potřebují.

Uvítáme přispění jakoukoli finanční formou, pravidelně i jednorázově.Vaše finanční příspěvky umíme legislativně ošetřit, vystavit darovací smlouvy i dokumenty potřebné k daňovým operacím.

Číslo účtu nadačního fondu: 266233143/0300

Máte-li ve svém okolí konkrétní příběh někoho, kdo potřebuje pomoc s mobilitou nebo nám jen chcete sdělit nápad jak získat finanční prostředky, neváhejte a kontaktujte nás na e-mailu: becausewecare@businesslease.cz

Jak získáváme finanční prostředky?

  • Dražíme všechny dárky, které nám naši obchodní partneři věnují.

  • Vyzýváme k přispění naše dodavatele, obchodní partnery.

  • Pořádáme akce pro zaměstnance, pomocí nichž generujeme další finanční prostředky.

  • Business Lease každoročně vyčlení ze svého rozpočtu finanční prostředky, které nadačnímu fondu věnuje.

Anička

(aberace a delace chromozomu) Anička se již od narození jevila jako nemocné dítě. Spala, spala a spala a nemohla ani sama jíst. Až po roce přišli lékaři na to, že má vzácnou chromozomální chorobu, kterou mají jenom další tři lidi na planetě. Anička je však velký bojovník a po třech letech úmorného snažení a cvičení je dnes schopná samostatně chodit. Samozřejmě, že i nadále potřebuje péči, kterou jsou schopni poskytnout jenom v Axonu, a tak jsme jí přidali na náš seznam dětí, které podporujeme. Už těšíme na to, až příští rok za naší podpory vyrazí do Axonu.

MARTIN ŠABATA

Martin Šabata dlouhé roky pomáhal jako hasič všem, kteří se ocitli v tíživé situaci. Stačil ale jeden moment a najednou potřeboval sám pomoci. Hasič Martin Šabata utrpěl v roce 2016 při výkonu služby vážná zranění, po kterých zůstal upoután na invalidní vozík. Svůj boj ale nevzdal a vrátil se zpět.

ŠTĚPÁNEK

(genetická vada- febrilní křeče, šedý zákal- mutace genu DYRK1A). Tímhle klukem všechno začalo. Jeho příběh se u nás objevil úplnou náhodou, ale o to byl silnější.  Štěpánek byl odkázán na náruč rodičů, nemohl chodit. Zaujal nás natolik, že jsme během měsíce vybrali 68.000 Kč, které potřeboval na rehabilitaci v Axonu. Ta se povedla a Štěpánek nás přišel navštívit….po svých vlastních nohách! A to byl ten moment, který v nás evokoval myšlenku založit vlastní nadační fond.

Terezka

(nádor na mozku) Tahle holka je z „našich dětí“ nejstarší, letos jí bylo osmnáct. Po operaci měla velmi sníženou hybnost. I pro ni bylo zcela zásadní jakékoliv pohybové cvičení, aby její svalstvo opět získalo na síle a měla šanci si spoustu věcí zařídit sama a hlavně se vrátit do školního kolektivu, který musela kvůli nemoci opustit.

TONÍK

(opožděný vývoj) Tenhle kluk měl ohromnou smůlu. Jeho vývoj byl zcela v pořádku, dokud se nerozhodl přijít na svět. Bohužel při porodu se všechno nepovedlo tak jak mělo a Toník ponese následky po zbytek života. Pro něj je pohybová terapie důležitá hlavně proto, že sám není schopen cvičit a potřebuje k tomu všechny možné pomocníky a nástroje, které mají třeba právě na Neuro-rehabilitační klinice AXON, kterou navštěvuje.

MATÝSEK

(dětská mozková obrna) Tenhle kluk se narodil jako dvojčátko B, které se oproti svému dvojčeti A nevyvíjelo zcela zdravě, a později mu byla diagnostikována DMO. Pro Matýska je momentálně nejlepší ucelená rehabilitační péče v domácím prostředí prováděná odborníky, tedy lidmi, kteří za ním chodí tuto terapii aplikovat domů. Matýskovi tedy nepřispíváme na terapii v Axonu či jiném zařízení, ale na terapii prováděnou doma v pro něj známém prostředí, která mu momentálně vyhovuje nejlépe.

LAURINKA

(Charge syndrom) Tahle holčička to má těžké již od narození. Narodila se předčasně již ve 32. týdnu těhotenství. Byla jí diagnostikována velmi vzácná nemoc tzv. CHARGE syndrom, který způsobuje závažné kombinované smyslové postižení a má vrozené vývojové vady – srdce, zraku a sluchu – její postižení vyžaduje mimořádnou soustavnou celodenní péči. Laurince pomůže jakákoliv terapie, počínaje hipoterapií a canisterapií. Nyní Laura navštěvuje specializované rehabilitační centrum Renona na Slovensku.

TEREZKA II.

(Westův syndrom) Terezka se po narození jevila jako úplně zdravé dítě, vše se zvrtlo až později, kdy se začala uzavírat do sebe, nejevila zájem o okolí a přestala komunikovat. I přes veškerou vynaloženou snahu rodičů ve formě různých cvičení, terapií a podobně se Terezka nikam neposouvala a začala se při cvičení sebepoškozovat. Ve 14 měsících jí byl diagnostikován Westův syndrom – jedna z nejzákeřnějších forem epilepsie. Terezce výrazně pomáhá v posilování všech svalů terapie v neurorehabilitační klinice Axon, zde cvičí za pomoci zkušených terapeutů i speciálního oblečku.

Spojte se s námi

Zanechte nám na sebe kontakt a my se s vám ozveme
Děkujeme, v blízké době se Vám z Business Lease ozveme.
Něco se pokazilo, formulář nebyl odeslán.
Děkujeme, v blízké době se Vám z Business Lease ozveme.
Něco se pokazilo, formulář nebyl odeslán.