WRITTEN BY
Tomáš Bursík
3.6.2022
No items found.

LETNÍ CESTY BEZ STAROSTÍ - PRAKTICKÉ TIPY PRO ŘIDIČE

Už odpočítáváte dny do vaší dovolené a těšíte se, až se po dlouhé jízdě natáhnete na pláži, vydáte se k horským vrcholům nebo načerpáte energii na samotě v lesích? Naprosto vás chápeme. Než ale přepnete na „dovolenkový mód“ a hodíte všechny starosti za hlavu, důkladně se na cestu autem do zahraničí připravte. Abychom vám ušetřili spoustu času, sestavili jsme souhrn užitečných tipů, které na letních cestách rozhodně přijdou vhod.

Než se vydáte na cestu

Před odjezdem na dovolenou není na škodu důkladně zkontrolovat vozidlo a výbavu. Ba naopak, můžete se tak vyhnout spoustě nepříjemností. Nechcete přece místo slunění na pláži trávit čas čekáním na odtah nebo se ani nedostat za hranice, protože některému z členů posádky expirovaly doklady. Pročtěte si důležité rady včetně Osmera příprav správného řidiče, které zpracoval portál Zajezdy.cz.

Nedojeďte na rozdíly v povinné výbavě

Nenechte se zmást. I když cestujete autem jen po Evropě, předpisy ohledně povinné výbavy vozidla se mohou v každé zemi značně lišit. Věděli jste třeba, že v Bulharsku musí být všechna auta vybavena hasicím přístrojem? V Řecku zase neobstojíte s handsfree v uchu a pokud jste krátkozrací a vydáte se autem do Španělska, bez náhradních dioptrických brýlí byste mohli mít při kontrole problémy. Jak se říká, jiný kraj, jiný mrav a v tomto případě se rozhodně vyplatí být připravený. Povinnou výbavu v Evropě ve svém přehledu zmapoval sever ÚAMK – pomoc motoristům na cestách.

Zorientujte se v dálničních poplatcích

Nikdo nechce na cestách narazit na nečekané výdaje. Proto se zamyslete nad tím, kudy pojedete a kde budete potřebovat využít dálnici. Podle dálničních poplatků v jednotlivých evropských zemích si také můžete naplánovat tu nejpřívětivější cestu, aby byla spokojená vaše peněženka a zároveň vás spolujezdci nezmydlili cestovním průvodcem za zbytečné hodiny na cestě navíc. Podívejte se na šikovný rozcestník od Autotrip.cz, díky kterému snadno zjistíte, kolik si za cestu po dálnici připlatíte kdekoli v Evropě.

Kde nejlevněji natankovat

Velkým tématem posledních měsíců je pochopitelně otázka, kde co nejlevněji natankovat. Ceny PHM se ne a ne zastavit, a proto je praktické si před cestou autem do zahraničí dopředu zjistit, s jakými částkami je potřeba v různých destinacích počítat. Navíc vás pak těžko někdo napálí na předražený benzín či naftu. Podívejte se na web mBenzin.cz, který ceny PHM v Evropě pravidelně aktualizuje, nebo si nechejte doporučit mobilní aplikace od Portálu řidiče a sledujte ceny pohotově přímo na cestách.

Neplaťte majlant za parkování u letiště

Chystáte se do tropických destinací, takže autem míříte pouze k letišti? Udělejte si průzkum, kde nejlépe zaparkovat, ať už letíte z Vídně, Prahy nebo Bratislavy. Tipy, jak ušetřit za parkování na letištích, předkládá portál cklub.cz. Podrobnější informace o tom, jak je to s parkováním na Letišti Václava Havla v Praze, najdete na stránce prg.aero.

Na dovolenou spolehlivým vozem…a s plnou nádrží zdarma!

Nemáte své vlastní auto? Hledáte ten správný vůz, se kterým si i dlouhé letní cesty užijete a nenechá vás v půlce cesty ve štychu?Vyberte si ze široké nabídky Cars & Care, spolehlivého bazaru od Business Lease, který nabízí jen 100% prověřené vozy. Po prvním a jediném majiteli, s garancí najetých kilometrů a garantovanou servisní historií.Neotálejte dlouho, jen v červnu máme navíc pro první stovku kupujících speciální akci – plnou nádrž k vozu zdarma! Váš parťák na letní dovolenou na vás čeká na Cars & Care.

Přejeme vám krásnou dovolenou, a hlavně šťastnou cestu!

A pokud vás přece jen potká na silnicích nepříjemnost a máte u Business Lease sjednanou službu Silniční asistence, neváhejte se na nás obrátit, o vše se postaráme.Jsme tu pro vás 24 hodin denně 7 dní v týdnu.Linka silniční asistence v ČR: 840 350 450, ze zahraničí: +420 296 180 450

Spojte se s námi

Zanechte nám na sebe kontakt a my se s vám ozveme
Děkujeme, v blízké době se Vám z Business Lease ozveme.
Něco se pokazilo, formulář nebyl odeslán.
Děkujeme, v blízké době se Vám z Business Lease ozveme.
Něco se pokazilo, formulář nebyl odeslán.