WRITTEN BY
Tomáš Bursík
12.11.2020
No items found.

Jak připravit vozidlo na zimu?!

Vážení obchodní přátelé a milovníci aut,sotva jsme se stačili letně ohřát, zima nám klepe na dveře.Lidé se zahalují do kabátů, šál a kulichů, tělo zahřívají vydatnou horkou tekutinou a hledají ochranu před mrazivým počasím či plískanicemi. Obouvají boty s protiskluznou podrážkou a dávají při chůzi větší pozor, aby se nezranili.Potřeba zvýšené bezpečnosti a ochrany v zimě platí nejen pro pěší, ale i řidiče vozidel. Zima totiž znamená náročnější podmínky pro provoz vozidla a jeho údržbu, což výrazně ovlivňuje i bezpečnost řidiče a jízdy. Proto jsme pro Vás připravili několik zaručených tipů, které se vyplatí před zimou udělat, aby byl Váš vůz perfektně připraven na mrazivé počasí a vypadal po celou dobu co nejlépe.

1. Důležitá výbava vozu do sněhu a mrazu aneb KPZ pro Vaše vozidlo

Ve městech sice nebyla zima několik let příliš tuhá, ale sníh či mráz Vás můžou překvapit kdykoli.Ať cestujete po městě, nebo na hory, měli byste s sebou vždy vozit nezbytné vybavení, takovou KPZ pro vozidlo do zimy:

  • sprej na rozmrazení zámku či skel,
  • škrabku na skla,
  • smetáček na sníh,
  • sněhové řetězy,
  • skládací lopatku a
  • rukavice.

2. Tekuté stěrače a vyčištění skel

Tekuté stěrače neboli sealanty na skla sice nejsou nezbytně nutnou zimní výbavou vozu, ale vzhledem k tomu, že v zimě mnohem častěji prší, sněží, je vlhko či mrzne, tekuté stěrače Vám výrazně usnadní cestování a jsou více než praktickým pomocníkem. Jejich hlavní devízou jsou hydrofobní vlastnosti. V praxi to znamená, že za deště při rychlosti od cca 50 km/h nemusíte zapínat stěrače a voda sama velmi rychle stéká ze skla. A to nejen z čelního, ale i z bočních skel, která pak zůstávají prakticky suchá. Tím se zlepšuje výhled z vozu a díky tomu to nejdůležitější – zvyšuje se bezpečnost jízdy. Oceníte snížení rizika zamrzání oken. Kromě toho tekuté stěrače odpuzují i nečistoty, tedy běžnou silniční špínu, a skla se jednodušeji udržují v čistotě.

3. Doplnění nemrznoucí směsi do ostřikovačů

Na výměnu nemrznoucí směsi do ostřikovačů za zimní řidiči často zapomínají. A pak jsou překvapeni, když první ráno v minusových teplotách nemohou očistit čelní ani zadní sklo, protože směs zamrzla. Proto doporučujeme výměnu již nyní.

4. Ochrana laku, hliníkových kol a interiéru

V zimě jsou lak i kola vystaveny mnohem větší zátěži než v létě, zejména kvůli zhoršeným povětrnostním podmínkám, prosoleným silnicím či různým chemikáliím. Do nechráněného laku či kol je tato silniční špína v kombinaci s brzdovým prachem schopná se doslova „zažrat“ a způsobit i nenávratné poškození, např. korozi laku či popraskání pneumatik. Doporučujeme používat přípravky na ochranu laku i kol, které výrazně předchází rizikům poškození a odpuzují vodu i nečistoty. Dnes je na trhu k dispozici řada kvalitních výrobků s UVA filtry, ať již syntetických nebo hybridních vosků, či sealantů, které mají dlouhou výdrž a vozidlo nejen ochrání, ale dodají mu i skvělý vzhled.Stejně tak je tomu u interiéru. V zimě trpí textilní čalounění a koberečky vozu, na které na botách a oblečení přenášíme mokro, špínu či sníh z venku. Ty pak mohou vytvořit nevzhledné fleky a v horším případě může začít textil i plesnivět. Omezit to mohou gumové koberečky, ale ani ty nezachrání vše. Ideálním řešením na dlouhé zimní období jsou přípravky na ochranu textilu. V krajním případě lze volit i impregnaci na boty.

5. Vyčištění klimatizace

Aby Vás po zimě nepřekvapil nepříjemný zápach z klimatizace, je vhodné dvakrát ročně klimatizaci vyčistit. Ideální období pro čištění je začátek jara a zimy. Důkladné čištění je nejvhodnější nechat udělat v odborném servisu, průběžné čištění zvládnete i sami. Na výběr je z řady pěnových přípravků nebo sprejů v nejrůznějších vůních. Plíce Vašeho vozu tak budou nejen dobře dýchat, ale zároveň provoníte interiér.Věříme, že Vám naše tipy pomohou udržet Váš vůz ve skvělé kondici. Ostatně dobrá údržba zvýší i Váš komfort a zejména bezpečnost jízdy.Přejeme Vám mnoho šťastných kilometrů bez nehody a nezapomínejte – zejména v zimě se zvýšenou opatrností!Váš tým Business Lease

Spojte se s námi

Zanechte nám na sebe kontakt a my se s vám ozveme
Děkujeme, v blízké době se Vám z Business Lease ozveme.
Něco se pokazilo, formulář nebyl odeslán.
Děkujeme, v blízké době se Vám z Business Lease ozveme.
Něco se pokazilo, formulář nebyl odeslán.